Nie jest to zachęta do udziału w konkursie literackim, ale zachęta do wypróbowania nowego zabiegu w Klinice Enso Esthetics – Dermpen! Te z Was, które znają działanie i efekty Dermapen, na pewno już zapisały się na konsultacje i zabiegi. Dla tych, które o Dermapen’ie nic nie wiedzą uchylamy rąbka tajemnicy. Na pewno Wam się spodoba!

Dermapen to aparat, który swoim wyglądem przypomina gruby długopis. Na samym jego końcu znajduje się wymienna głowica z mikroigłami. Są cieniutkie i jest ich aż 64! Zabieg polega na wykonaniu pulsującą głowicą mikronakłuwań skóry twarzy na głębokość do 3 mm. Dzięki temu stymulowane są fibroblasty, czyli komórki odpowiedzialne za utrzymanie jędrności skóry, a powstające podczas nakłuć mikrourazy pobudzają funkcje naprawcze co z kolei poprawia gęstość i elastyczność skóry oraz jej poziom odżywienia. Przed samym zabiegiem, na skórę twarzy aplikowany jest specjalny preparat kosmetyczny o działaniu i właściwościach dopasowanych do potrzeb skóry Pacjentki (może być nawilżający, odżywczy, odmładzający, ujędrniający, redukujący widoczność naczynek, rozjaśniający) tak, aby podczas mikronakłuwań jego aktywne składniki miały szansę dostać się jak najgłębiej do wnętrza skóry. Dermapen jest bardzo wszechstronnym urządzeniem, dlatego zabiegi przy jego użyciu można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach czy skórze głowy, a nawet na najtrudniej dostępnych i bardzo wrażliwych obszarach, jak okolice oczu czy ust. Zabieg trwa około 30-45 minut. Skóra może być znieczulona kremem znieczulającym, a przed samym zabiegiem musi być dokładnie zdezynfekowana. Bezpośrednio po zabiegu odczuwalne jest uczucie pieczenia i ciepła na twarzy dlatego dobrze jest zastosować maskę łagodzącą zaczerwienienie i obrzęk zawierającą również aktywatory białek szoku cieplnego dzięki czemu następuje naturalne ochładzanie skóry. Następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Po 3-4 dniach może pojawić się delikatnezłuszczanie, a po 5-7 dniach skóra wygląda na wyraźnie zregenerowaną, dobrze nawilżoną i odżywioną. Efektem zabiegu z użyciem urządzenia Dermapen jest widoczne spłycenie zmarszczek, naturalna stymulacja produkcji kolagenu, zmniejszenie widoczności porów, redukcja widoczności rozstępów, redukcja blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych, ujednolicenie kolorytu skóry.


Niech żyje mezoterapia!

Są takie zabiegi, które sprawdzają się w pielęgnacji skóry każdego rodzaju i w każdym wieku. I te właśnie zabiegi, dzięki swojemu...


Pióro w dłoń!

Nie jest to zachęta do udziału w konkursie literackim, ale zachęta do wypróbowania nowego zabiegu w Klinice Enso Esthetics – Dermpen!


Chciałabym, a boje się...

Z jednej strony kusi nas, żeby zlikwidować jedną czy dwie zmarszczki, wygładzić skórę wokół oczu i dodać cerze młodzieńczegoblasku, ale z drugiej strony, trochę...