Są takie zabiegi, które sprawdzają się w pielęgnacji skóry każdego rodzaju i w każdym wieku. I te właśnie zabiegi, dzięki swojemu wszechstronnemu działaniu oraz naprawdę świetnym efektom, lubiane są przez kobiety (i mężczyzn) na całym świecie. Jednym z nich jest bez wątpienia mezoterapia, którą w tym roku trendsetterzy uznali za... zabieg przyszłości.

Trendsetterzy, czyli osoby zajmujące się długoterminowym przewidywaniem trendów na podstawie zmieniających się mód, naszych fascynacji, rozwoju nauki i nastrojów społecznych, uznali, że mezoterapia jako jeden z najpopularniejszych dziś zabiegów medycyny estetycznej ma ogromne szanse za kilka- kilkanaście lat wyprzeć tradycyjną kosmetykę, czyli wklepywanie w skórę kremów oraz zdetronizować bardzo inwazyjne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. To, że mezoterapia jest skuteczniejsza niż stosowane powierzchniowo nawet najlepsze kremy, sera i balsamy wiemy nie od dziś, a to, że będzie jeszcze bardziej doceniana przez kobiety doskonale rozumiemy, bo nie jest zabiegiem tak ingerującym jak chirurgia plastyczna, a jej efekty są naprawdę spektakularne.Na czym polega działanie i skuteczność mezoterapii? Mezoterapia to zabieg, który polega na wprowadzeniu pod skórę przy pomocy kaniuli, tradycyjnej igły lub mikroigieł odpowiedniego preparatu kosmetycznego, idealnie dopasowanego do potrzeb skóry, rodzaju cery i oczekiwań pacjenta. Mezoterapię można wykonać na skórze twarzy po to, aby dostarczyć bezpośrednio do jej wnętrza substancje odżywcze, przeciwzmarszczkowe, nawilżające lub rozświetlające (albo takie, których w konkretnym momencie potrzebuje nasza skóra). To oczywiste, że działanie substancji pielęgnacyjnej, którą podajemy podczas iniekcji jest znacznie szybsze i znacznie skuteczniejsze niż tej wmasowywanej w naskórek więc i efekty są bardziej widoczne i o wiele bardziej zadowalające. Oprócz zabiegów mezoterapii wykonywanych na obszarze skóry twarzy, możemy zrobić ją na skórze szyi, dekoltu, biustu, dłoni, a nawet na skórze głowy w celu zatrzymania łysienia lub aktywizacji i wzmocnienia cebulek włosowych. Wszechstronność mezoterapii sprawiła, że zabiegowi temu poddają się zarówno kobiety jak i mężczyźni traktując ją jako nowoczesny rytuał pielęgnacyjny. Mezoterapia jest zabiegiem wykonywanym przez lekarza przy znieczuleniu kremem znieczulającym. Preparaty używane podczas zabiegu są preparatami medycznymi, dokładnie przebadanymi i bezpiecznymi dla zdrowia.W zależności od gęstości zastosowanego preparatu po zabiegach mogą utrzymywać się przez 24-48 godzin małe grudki oraz powstać małe krwiaki. Warto wziąć to pod uwagę planując swoją aktywność zawodową i towarzyską.


Niech żyje mezoterapia!

Są takie zabiegi, które sprawdzają się w pielęgnacji skóry każdego rodzaju i w każdym wieku. I te właśnie zabiegi, dzięki swojemu...


Pióro w dłoń!

Nie jest to zachęta do udziału w konkursie literackim, ale zachęta do wypróbowania nowego zabiegu w Klinice Enso Esthetics – Dermpen!


Chciałabym, a boje się...

Z jednej strony kusi nas, żeby zlikwidować jedną czy dwie zmarszczki, wygładzić skórę wokół oczu i dodać cerze młodzieńczegoblasku, ale z drugiej strony, trochę...